GK Baszta MOS Żnin Mistrzem Polski

w szachach błyskawicznych.

W sobotę 8 czerwca w galerii Focus w Bydgoszczy odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski 

w szachach błyskawicznych.

Wystartowało 21 drużyn, a najlepszą okazała się reprezentacja GK Baszta MOS Żnin zdobywając 21 pkt w 11 pojedynkach.

W naszej drużynie zagrali:

1. GM Bartłomiej Heberla (2543) – 7,5/11

2. GM Paweł Jaracz(2556) – 10/11

3. GM Rafał Antoniewski(2558) – 10,5/11

4. GM Andrei Maksimenko(2548) – 9,5/11

DCIM100MEDIA

W turnieju indywidualnym rozegranym 9 czerwca reprezentant GK Baszty MOS Żnin GM Mirosław Grabarczyk zdobył tytuł drugiego Wicemistrza Polski.

 

DCIM100MEDIA

W turnieju dla dzieci do lat 12, trzecie miejsce zajął zawodnik GK Baszty MOS Żnin Borys Paliwoda.

M-ce Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Ranking Klub Pkt. MBch. Bch.
1 II+ Błociński, Maciej 1486 1800 UKS MDK Nr 1 Bydgoszcz 6.0 24.00 32.50
2 I Kozakiewicz, Gracjan 1606 2000 UKS MDK Nr 1 Bydgoszcz 5.5 24.50 34.50
3 II Paliwoda, Borys 1463 1800 GK Baszta MOS Żnin 5.5 24.50 34.00
4 II Włoch, Mikołaj 1368 1800 UKS MDK Nr 1 Bydgoszcz 5.5 24.00 33.00
5 III Butyrowski, Marcel 0 1600 UKS Iskra Piła 5.5 21.00 30.00
6 II Ziółkowski, Mateusz 1292 1800 UKS MDK Nr 1 Bydgoszcz 5.0 23.00 32.00
7 II Brzozowski, Paweł 0 1800 UKS MDK Nr 5 Bydgoszcz 5.0 21.50 30.00
8 III Jaskulski, Mateusz 0 1600 LKS Promień Kowalewo Pom. 5.0 20.00 27.50
9 III Tokarski, Wojciech 0 1600 Bydgoszcz 5.0 19.50 27.00
10 III Bawej, Jakub 0 1600 Osielsko 4.5 20.50 28.00
11 III Banicki, Aleksander 0 1600 LKS Promień Kowalewo Pom. 4.5 19.50 27.50
12 II Szymańska, Emilia 1140 1600 UKS MDK Nr 1 Bydgoszcz 4.0 22.00 31.00
13 IV Tański, Jakub 0 1400 ŻTMS Baszta Żnin 4.0 20.00 28.00
14 III Łosiński, Piotr 0 1600 UKS MDK Nr 5 Bydgoszcz 4.0 20.00 26.00
15 II Wolski, Łukasz 1258 1800 UKS MDK Nr 1 Bydgoszcz 4.0 18.50 26.00
16 IV Grochowalski, Jakub 0 1400 ŻTMS Baszta Żnin 4.0 18.00 25.00
17 IV Jankowski, Igor 0 1400 UKS MDK Nr 1 Bydgoszcz 4.0 17.00 24.00
18 IV Samól, Michał 0 1400 UKS MDK Nr 1 Bydgoszcz 4.0 16.50 24.50
19 IV Retz, Patryk 0 1400 MGOK Kowalewo Pom. 4.0 15.50 22.50
20 IV Górny, Marek 0 1400 Bydgoszcz 4.0 14.50 22.00
21 V Posselt, Mateusz 0 1200 Łochowo 4.0 12.50 18.50
22 IV Pokrątka, Piotr 0 1400 Osielsko 3.5 16.50 21.50
23 IV Wiśniewska, Weronika 0 1250 NOK Nakło 3.5 15.00 23.00
24 IV Lubiszewska, Inga 0 1250 UKS MDK Nr 1 Bydgoszcz 3.5 14.00 19.50
25 IV Wojciechowski, Adrian 0 1400 UKS MDK Nr 1 Bydgoszcz 3.0 19.50 27.00
26 Janiszewska, Katarzyna 0 1000 ZS Karnkowo 3.0 19.00 26.00
27 IV Rydzyńska, Magda 0 1250 NOK Nakło 3.0 18.00 25.00
28 Żygadło, Kajetan 0 1000 UKS FALA Świekatowo 3.0 18.00 24.00
29 V Czubachowski, Dominik 0 1200 ITS Kopernik Inowrocław 3.0 17.50 24.50
30 IV Retz, Adrian 0 1400 MGOK Kowalewo Pom. 3.0 17.50 23.50
31 V Żytowicz, Bartosz 0 1200 Osielsko 3.0 14.50 21.00
32 Bartczak, Jakub 0 1000 ZS Karnkowo 2.5 19.00 26.00
33 V Plichta, Karol 0 1200 SP Białe Błota 2.5 17.00 23.50
34 Jędryczka, Cezary 0 1000 UKS FALA Świekatowo 2.5 17.00 22.00
35 V Dudek, Kinga 0 1100 ITS Kopernik Inowrocław 2.5 16.50 23.50
36 Towcik, Michał 0 0 Bydgoszcz 2.5 16.00 23.00
37 Klyszczyński, Jakub 0 1000 Łochowo 2.0 16.00 23.00
38 Januszewski, Jakub 0 1000 UKS FALA Świekatowo 2.0 16.00 21.00
39 Bebło, Wojciech 0 1000 NOK Nakło 2.0 15.00 19.00
40 Kotlenga, Dawid 0 1000 UKS FALA Świekatowo 2.0 12.50 16.50
41 Romel, Jan 0 1000 Białe Błota 2.0 11.00 16.00
42 V Kuśnierkiewicz, Wiktor 0 1200 NOK Nakło 2.0 11.00 15.50
43 Mikołajczyk, Krystian 0 1000 SP Białe Błota 1.0 11.50 15.00
44 Patalas, Mikołaj 0 1000 Zielonka 0.0 13.00 18.00

DCIM100MEDIA

DCIM100MEDIA

RELACJA W TVP BYDGOSZCZ : http://www.tvp.pl/bydgoszcz/informacja/sport/wideo/10062013/11398851