W tym samym miejscu i czasie odbywał się  II Fide  Open . W turnieju tym grali juniorzy i juniorki do lat 15 i 17.Grano systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund tempem 1h na każdego zawodnika z dodawaniem 30 sekund za każde posunięcie dla każdego zawodnika. Turniej wygrał zawodnik BASZTY MOS ŻNIN Piotr Konieczyński który zdobył 4,5 pkt. ( 4 wygrane i remis ) , a szóste miejsce zajął  Maksimenko Andrei  jr. który zdobył 4,0 punkty ( 4 wygrane i porażka ).

28 miejsce z dorobkiem 1,5 punktu zajął Jakub Grochowalski. Drugie miejsce w turnieju zajął zawodnik Gambitu Świecie Przemysław Smidt a trzecie miejsce zajął zawodnik z Szubina Piotr Szybowicz.

W turnieju Open zagrało łącznie 30 zawodników i zawodniczek.

M-ce

Nazwisko Imię

Klub

Pkt.

MBch.

Bch.

1

Konieczyński, Piotr

ŻTMS Baszta Żnin

4,5

9,50

15,00

2

Szmidt, Przemysław

KSz GAMBIT Świecie

4,0

9,50

15,50

2

Szybowicz, Piotr

UKS SZACHOWA DWÓJKA Szubin

4,0

9,50

15,50

4

Wiśniewski, Adam

UKS MDK Nr 1 Bydgoszcz

4,0

8,00

14,50

5

Darowicki, Mariusz

KSz GAMBIT Świecie

4,0

7,50

13,50

6

Maksimenko, Andrei Jr

ŻTMS Baszta Żnin

4,0

7,50

13,00

7

Żołnierowicz, Krzysztof

KSz GAMBIT Świecie

3,0

9,50

16,50

8

Olszewski, Marek

BKS Chemik Bydgoszcz

3,0

8,50

14,50

8

Butyrowski, Marcel

UKS Iskra Piła

3,0

8,50

14,50

10

Kudłacik, Jan

PKS Leśny Bydgoszcz

3,0

7,00

12,00

11

Waszkowska, Sandra

KSz GAMBIT Świecie

2,5

8,50

14,50

12

Walczak, Mikołaj

KSz GAMBIT Świecie

2,5

8,50

14,00

13

Borkowska, Zuzanna

MKS EMDEK Bydgoszcz

2,5

8,50

13,50

13

Dyrka, Miłosz

Bydgoszcz

2,5

8,50

13,50

15

Skorupa, Oliwia

UKS Rotmistrz Grudziądz

2,5

8,00

14,00

16

Łosińska, Aleksandra

UKS MDK Nr 5 Bydgoszcz

2,5

8,00

12,00

17

Lech, Piotr

UKS SZACHOWA DWÓJKA Szubin

2,5

7,00

12,50

17

Straszewski, Tomasz

MKS EMDEK Bydgoszcz

2,5

7,00

12,50

19

Łosiński, Piotr

UKS MDK Nr 5 Bydgoszcz

2,5

6,00

10,50

20

Starzyński, Paweł

BKS Chemik Bydgoszcz

2,0

8,00

12,50

21

Retz, Patryk

LKS Promień Kowalewo Pom.

2,0

7,50

12,50

22

Kulpiński, Jakub

UKS MDK Nr 1 Bydgoszcz

2,0

6,50

10,50

23

Juszczak, Miłosz

Bydgoszcz

1,5

7,00

9,50

24

Gackowski, Marian

PKS Leśny Bydgoszcz

1,5

6,50

10,50

25

Leśniak, Angelika

KSz GAMBIT Świecie

1,5

6,50

10,50

26

Boniecki, Mateusz

NOK Nakło

1,5

5,50

11,00

27

Gęsicki, Zbigniew

Toruń

1,5

5,50

10,00

28

Grochowalski, Jakub

ŻTMS Baszta Żnin

1,5

5,00

7,50

29

Leśniak, Aleksandra

KSz GAMBIT Świecie

1,0

6,50

10,50

30

Kępski, Artur

PKS Leśny Bydgoszcz

0,0

4,50

8,50