W dniach od 21 do 23 czerwca 2013 roku w Solcu Kujawskim w Restauracji Jaskiniowa odbyły się Mistrzostwa Województwa kujawsko – pomorskiego w szachach.

Turniej był rozgrywany w kilku grupach wiekowych systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund.

W grupie chłopców do lat 9 Wystąpił Wiktor Tański który zdobył 3,5 punktu i zajął 13 miejsce na 28 startujących.

W tej grupie wiekowej najlepszy okazał się Masłowski Jakub z Torunia przed Żygadło Kajetanem ze Świekatowa i Retzem Adrianem z Kowalewa Pomorskiego.
> W grupie chłopców do lat 11 wystartowało 25 zawodników w tym zawodnicy ze Żnina Borys Paliwoda i Jakub Tański.

Borys zdobył 5,5 punktu i zajął drugie miejsce , natomiast Kuba zgromadził 3,5 punktu co wystarczyło do zajęcia 13 miejsca.

W tej grupie wiekowej najlepszym zawodnikiem został Adam Kopaczewski z Torunia a na najniższym stopniu podium stanął Moszczyński Michał z Grudziądza.
> W grupie chłopców do lat 13 z kompletem punktów wygrał Michał Karpus z Grudziądza przed Maciejem Błocińskim z Bydgoszczy i Ziółkowskim Mateuszem również z Bydgoszczy.

Słabo spisał się junior żnińskiej Baszty Jakub Grochowalski który zdobył tylko jeden punkt i zajął ostatnie 19 miejsce.

Kuba dopiero rozpoczyna swoją przygodę z szachami i na pewno w kolejnych turniejach będzie osiągał lepsze wyniki.
> Borys Paliwoda,Jakub i Wiktor Tańscy awansowali do Półfinału Mistrzostw Polski Juniorów które odbędą się od 28 września do 5 pażdziernika.